Polecane książki dla 9 latki

Czytanie książek jak wiadomo ma wiele zalet, warto zainteresować dzieci światem książek i podrzucać im ciekawe propozycje. W poniższym artykule podamy kilka ciekawych propozycji książkowych dla 9 latki. Zbliża się powoli okres prezentowy więc warto zapisać sobie kilka tytułów.

Książki, które uczą

Na rynku wydawniczym coraz częściej pojawiają się książki, które swoją treścią opowiadają o znanych osobach lub o historii. Warto mieć chociaż kilka książek w tej tematyce w domowej biblioteczce. Dziecko będzie mogło wykazać się dodatkową wiedzą w szkole i łatwiej zapamięta ciekawe fakty jeśli książka będzie dostosowana do jego wieku.

Warto zapoznać się z takimi tytułami jak:

– “Lindberg. Niezwykłe przygody latającej myszy” Torben Kuhlmann (w serii ukazały się też inne tytuły)

– “zaklęcie na W” Michał Rusinek

– “nadzwyczajne wspaniałe kobiety, które tworzyły historię” Kate Pankhurst

– “opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet” Elena Favilli, Francesca Cavallo

– “w poszukiwaniu światła” Anna Czerwińska – Rydel

– “list w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej” Anna Czerwińska – Rydel

Coś dla miłośniczki przyrody

Pięknie ilustrowane, z wieloma ciekawostkami o życiu zwierząt to propozycje idealne dla miłośniczki przyrody. Książki dla 9 latki powinny przykuwać wzrok i mieć taką ilość tekstu, by mogły być samodzielnie czytane.

Takie są właśnie m.in.:

– “puszcza” Marcina Kostrzyńskiego

– “co i jak rośnie w świecie przyrody” Liliany Fabińskiej

– “wielka księga życia na ziemi” Yuwal Zommer

– “mechanika. Przewodnik dla początkujących” Lance Balchin

Książki przenoszą dziecko w inny świat, uczą czegoś nowego i wzmacniają poczucie własnej wartości. Dla dziewczynki, która powoli zaczyna wchodzić w okres dorastania przejście z typowo dziecięcych tytułów na bardziej dojrzalsze tematy jest zjawiskiem naturalnym. Rodzice, którzy chcą wesprzeć swoją córkę w okresie dorastania mogą podarować jej również książki, które pomogą Jej zrozumieć co się dzieje z Jej organizmem i ciałem. Jedną z takich książek jest ” Maja dorasta niezbędnik dorastającej dziewczynki” opowiada o dziewczynce, która ma 9 i pół roku i właśnie rozpoczyna okres dojrzewania.

Tagged , ,