Najlepsze pomysły na wspaniały książkowy prezent dla 9-latki

Szukasz pomysłu na dostarczający rozrywki, a przy tym rozwijający prezent dla 9 latki? Jeśli Twoja pociecha lubi czytać albo dopiero pragniesz podsycić w niej czytelniczego ducha, pomyśl o zakupie odpowiedniej lektury!

Pozostaje pytanie, na jaki tytuł się zdecydować? Aby ułatwić rodzicom zadanie, w niniejszym artykule prezentujemy najciekawsze Książki dla 9 latki przygodowe, które w mgnieniu oka mogą stać się wspaniałym literackim podarunkiem.

Jak dwie krople wody

Pierwszą z propozycji na wspaniały książkowy prezent dla 9 latki jest przesympatyczna opowieść “Mania czy Ania” autorstwa Ericha Kastnera. To historia o spotkaniu dwóch dziewcząt, które już na pierwszy rzut oka wydają się niemal identyczne z wyglądu. Dziewczynki szybko odkrywają, że łączy je zdecydowanie więcej niż podobieństwo wizualne – okazuje się, że w rzeczywistości są rozdzielonymi przed laty bliźniaczkami. Mania i Ania postanawiają wziąć sprawy we własne ręce; wpadają na szalony pomysł, który na zawsze odmieni ich życia.

Kolorowe skarpetkowe przygody

Ileż to razy zdarza się, że podczas prania w niewyjaśnionych okolicznościach znika ukochana skarpetka? Justyna Bednarek, autorka kolejnej z propozycji na książkowy prezent dla 9 latki, doskonale wie, gdzie podziewają się wówczas niesforne części garderoby. Odpowiedź zawarła w przezabawnej, błyskotliwej książce “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, przedstawiającej perypetie dziecięciu materiałowych niecnot. W “Niesamowitych przygodach dziecięciu skarpetek” znajdzie się moc emocji i dla wielbicieli kryminałów i amatorów bajek, a także entuzjastów dobrej zabawy.

O tym, który nie chciał dorosnąć

Przed dorastaniem nie ma ucieczki – no, może z jednym wyjątkiem! Chodzi oczywiście o znaną na całym świecie postać Piotrusia Pana, któremu udało się uniknąć procesu wkraczania w dorosłość. To właśnie pełna fantazji i przygód opowieść o jego życiu zamyka listę najlepszych książkowych prezentów dla 9 latki. “Piotruś Pan” pióra Jamesa M. Barrie to prawdziwy klasyk porywający czytelnika wprost do niesamowitej Nibylandii, gdzie wszystko jest możliwe. W malowniczych (a także tych ciemniejszych!) zakątkach wspaniałej krainy czekają krokodyle, piraci, syreny i dużo, dużo niezapomnianych emocji.

Tagged , ,