“Kocie Historie” dla małej miłośniczki kotów i nie tylko

Poszukując prezentu dla dziewięciolatki, warto przyjrzeć się tytułom książek dedykowanych dla starszych dzieci i młodzieży. Zabawne, ale jednocześnie pouczające książki nie tylko pozwolą dziecku na miłe spędzenie czasu z lekturą, ale również zachęcą do czytania kolejnych pozycji. Przykładem takiej książki są “Kocie historie” Tomasza Trojanowskiego które, choć opowiadają o kotach, spodobają się nie tylko miłośniczkom zwierząt.

Świat widziany z perspektywy kota

Poszukując książki dla 9 latki, można sięgnąć po trzytomową serię “Kocich historii”: część pierwszą, część drugą – “Nowe przygody”, oraz część trzecią, noszącą podtytuł “Julka i koty”.  Autor, narrator i jednocześnie opiekun kotów w kilkunastu zabawnych opowieściach opisuje kolejne przygody trzech swoich podopiecznych: Hermana, Zofii i Genka. Zabawne historyjki przeplatane dialogami pomiędzy kotami a Dużym, jak nazwany jest ich opiekun sprawią, że mała czytelniczka w trakcie lektury raz po raz będzie wybuchać śmiechem. Duży wielokrotnie musi tłumaczyć rzeczy oczywiste, które dla kotów oczywiste nie są, oraz przyjmować ich argumenty, przedstawiane z innej perspektywy, niż widziane oczami dorosłych. W książkach pojawiają się również inni bohaterowie: chłopaki z sąsiedztwa lub “inne koty”, których historia tłumaczy małej czytelniczce, że nie każdy “Duży” nadaje się do opieki nad zwierzętami. Gdy w trzecim tomie do kotów dołącza córka Dużego, Julka, poznawanie świata nabiera nowego, świeżego i całkiem nietypowego wymiaru. 

“Kocie historie” – wesołe Książki dla 9 latki z morałem, pokazujące świat z innej perspektywy

Opowieści o przygodach kotów dedykowane są dla dzieci, które już dobrze radzą sobie z czytaniem. Niezbyt długie, interesujące rozdziały i przystępny format oraz czcionka dostosowana do dzieci sprawiają, że cykl “Kocich historii” to książki dla 9 latki, które staną się ulubionym prezentem praktycznie na każdą okazję. Książeczki pełne humoru, kocich figli i pomysłów, pozbawione przemocy i wulgaryzmów znajdą czołowe miejsce na półce z książkami, a mała czytelniczka wielokrotnie będzie powracać do ulubionych bohaterów.

Tagged , ,